Міжнародна програма

Окремим напрямком стає міжнародне співробітництво. З 1994 року Україна приєдналась до Програми “Партнерство заради миру”, одним з найважливіших напрямів якої є участь підрозділів Збройних Сил України в миротворчих операціях.

Було успішно проведено міжнародні миротворчі навчання “Міст співробітництва – 94”. В травні 1995 року на Яворівському полігоні відбулись спільні українсько-американські навчання “Щит миру – 95”. У навчанні взяло участь близько 300 військовослужбовців 6 полку 3 піхотної дивізії розташованої в м. Вюрцбурзі (Німеччина). Українську сторону представляло понад 400 військовослужбовців 7 механізованого полку 24 мд. За навчаннями спостерігали Міністр оборони України В.Шмаров, та міністр оборони США У.Перрі. У 1996 році в продовження військового співробітництва з 28 лютого по 8 березня у Форті Лівенворт (штат Канзас, США) відбулось спільне американсько- українське комп’ютерне навчання “Щит миру-2”. 24 Залізну механізовану дивізію представляв генерал-майор М.М.Петрук, а 19 офіцерів 7 механізованого полку на чолі з підполковником Г.П.Воробйовим продемонстрували високий професіоналізм і зарекомендували себе як справжні, добре підготовані фахівці.

В червні 1996 року на Яворівському полігоні відбулось регіональне багатонаціональне навчання “Щит миру – 96”. У ньому взяли участь підрозділи 10 країн: України, США, Росії, Польщі, Болгарії, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Угорщини – всього більше 1300 чоловік. На Яворівський полігон прибули Міністри оборони всіх 10 учасниць навчання, а також начальники Генеральних штабів цих країн. Були відпрацьовані питання щодо урегулювання локальних збройних конфліктів та організації взаємодії піж підрозділами різних країн.

У вересні 1996 року на Яворівському полігоні відбулось спільне українсько-британське навчання “Козацький степ”. У ньому взяли участь рота Королівських Уельських фузельєрів у складі 150 чоловік та рота 24-ї механізованої дивізії. В районі навчань побували Міністри оборони України, Великобританії та Польщі.

У березні 2001 року на базі Яворівського полігону вперше у Збройних Силах України пройшло антитерористичне навчання батальйонної тактичної групи Передових сил оборони, у ході якого механізований батальйон у взаємодії з аеромобілістами, артилеристами, авіаторами та спецпідрозділом Внутрішніх військ МВС блокував і знищив “незаконно створені озброєні формування”.

У першому антитерористичному навчанні успішно діяли механізовані батальйони, придані підрозділи з 310 мп Залізної дивізії, аеромобільний батальйон, артдивізіон, вертолітні ескадрильї. Керівником навчань виступив командир 24 мд генерал-майор Ю.Борискін. За ходом навчань спостерігали Головнокомандувач Сухопутних військ ЗС України генерал- полковник О.Затинайко, командувач військ Західного ОК генерал-полковник С.Чернілевський.

У жовтні 2005 року рота РХБ захисту 704 окрамого полку взяла участь у багатонаціональних навчаннях “Joint Assistance – Спільна допомога 2005”, де була відпрацьована взаємодія представників кращих антитерористичних, РХБз, МНС, медичних та рятувальних підрозділів 30 країн світу.

Фаховість воїнів-хіміків була відзначена подяками та грамотами від різних міністерств та відомств.

Яскравим прикладом є багатонаціональне Українсько-Словацько-Угорсько- Румунське навчання “Світла лавина – 2010” із залученням підрозділів національних складових батальйону “Тиса” 128 окремої механізованої бригади.

Як було зазначено вищим керівництвом Збройних Сил України, вперше за всю історію існування багатонаціонального інженерного батальйону “Тиса” під час умовної ліквідації наслідків стихійного лиха було одночасно застосовано Українську, Словацьку, Угорську та Румунську складові та їх військову техніку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *