На Рівненщині триває призовна кампанія “ОСІНЬ-2018”

Сьогодні у Рівненському обласному військовому комісаріаті відбувся брифінг щодо призовної компанії на строкову військову службу, участь у якому взяли: військовий комісар Рівненського обласного військового комісаріату полковник Михайло Гнатів, начальник відділу комплектування та призову – заступник військового комісара Рівненського обласного військового комісаріату підполковник Андрій Купчак, заступник військового комісара з морально-психологічного забезпечення та зв’язків з громадськістю Рівненського обласного військового комісаріату підполковник Олександр Лук’янчук, представники місцевих ЗМІ. 
У ході брифінгу було доведено порядок та умови призову юнаків на строкову службу, підстави для надання відстрочок, поважні причини неприбуття до призовних дільниць, а саме: перешкода стихійного характеру, хвороба призовника, смерть близького родича. Також повідомили про організацію роботи призовних комісій та гарантії соціального захисту, які надаються призовнику під час проходження військової служби. Було зазначено, що на строкову військову службу призиватимуть придатних за станом здоров’я до військової служби громадян України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, та старших осіб, які не досягли 27-річного віку, та не мають права на звільнення або відстрочку від призову на стокову військову службу. 


Підполковник Андрій Купчак звернув увагу присутніх на те, що цього року осінній призов, відповідно до Указу Президента, триватиме три місяці – з жовтня по грудень 2018 року. Також присутнім нагадали, що за порушення правил військового обліку, неявку за викликом до військкомату без поважних причин, несвоєчасне подання відомостей про зміну місця проживання, навчання, освіти, місця роботи і посади, призовники притягуються до адміністративної відповідальності. Крім того, призовники, яким не надійшла повістка з військкомату, зобов’язані з’явитися до призовної дільниці в 10-ти денний строк з дня початку чергового призову, визначеного Указом Президента України. У кінці виступу Андрій Леонідович звернувся до призовників та їх батьків: «Сподіваюсь на свідомість юнаків призовного віку та їх батьків щодо необхідності виконання конституційного обов’язку, почуття патріотизму та розуміння необхідності достойно пройти військову підготовку, здобути навички та вміння у військовій справі, як справжні чоловіки».


Полковник Михайло Гнатів звернув увагу на порядок притягнення призовників до кримінальної відповідальності у разі неявки до ОЗП для відправлення у військову частину, згідно статті 335 Кримінального кодексу України без поважних причин у строки, встановлені військовим комісаріатом та вказані у повістці. Також вкотре наголосив, що ПРИЗОВНИКИ, ПРИЗВАНІ НА СТРОКОВУ ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ В ЗБРОЙНІ СИЛИ УКРАЇНИ ДО ВИКОНАННЯ ЗАВДАНЬ В ЗОНІ ПРОВЕДЕННЯ ОПЕРАЦІЇ ОБ’ЄДНАНИХ СИЛ НЕ ЗАЛУЧАЮТЬСЯ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *